Meklēt

Preses relīzes

  • Meridian Capital NVS fonds iegādāsies vienu no lielākajiem piena pārstrādātājiem Latvijā – Rīgas piensaimnieku
  • Meridian Capital, kas ir ilggadējs Food Union finansiālais partneris, paredz stratēģisku savienību starp Rīgas piensaimnieku un Food Union
  • Attiecībā uz šo darījumu Latvijas Konkurences padomei apstiprināšanai ir iesniegts paziņojums par Rīgas piensaimnieka un Food Union apvienošanos

Starptautiskā privātā kapitāla investīciju grupa Meridian Capital NVS fonds (turpmāk tekstā — Meridian Capital) iegādāsies SIA Rīgas piensaimnieks, kas ir viens no lielākajiem piena pārstrādātājiem Latvijā. Rīgas piensaimnieks kopš 2010.gada pieder riska kapitāla uzņēmuma Darby Private Equity filiālei. Rīgas piensaimnieka iegādes mērķis ir uzņēmuma tālāka konsolidācija ar Latvijas vadošo piena pārstrādātāju Food Union. Darījuma noslēgšanai ir nepieciešams saņemt Latvijas Konkurences padomes atļauju. Patlaban netiek lēsts precīzs darījuma noslēgšanas termiņš, un darījuma finansiālie noteikumi netiks izpausti, jo tā ir komerciāli konfidenciāla informācija.

Meridian Capital ir ilggadējs Latvijas vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union finansiālais partneris, un Meridian Capital investīciju direktors Nodirs Normatovs ir Food Union grupas uzņēmuma Rīgas piena kombināts padomes loceklis.

“Šajā darījumā mūs galvenokārt piesaistīja Rīgas piensaimnieka izcilais produktu portfelis, kurā ietilpst tādi vadošie zīmoli kā Kārums un Dzintars. Mēs saskatām savstarpēji papildinošu efektu Rīgas piensaimnieka un Food Union ražošanas procesos un produktu portfelī, neradot konkurējošu produktu pārklāšanos. Rīgas piensaimniekam ir lieliski produkti biezpiena, biezpiena sieriņu un piena desertu kategorijās, kurās Food Union produktus nepiedāvā,” skaidro Nodirs Normatovs. 

“Mēs šo darījumu redzam kā daļu no reģionāla piena pārstrādes līdera izveides, kura biznesa mērķi izies ārpus Baltijas valstu un Centrāleiropas tirgiem. Turpmāka Rīgas piensaimnieka produktu zīmolu konsolidācija ar Food Union produktu zīmoliem stiprinās mūsu biznesa stratēģiju, kas sastāv no trim daļām – piena pārstrādes līdera izveide Baltijas jūras reģionā, produktīva un ilgtspējīga piensaimniecība, piena pārstrādes un mazumtirdzniecības ekosistēmas attīstīšana un paplašināšanās jaunos, nozīmīgos eksporta tirgos, īpaši austrumos,” atklāj Food Union dibinātājs un akcionārs Andrejs Beshmeļņickis.

“Mēs šo darījumu vērtējam kā nākamo lielo stratēģisko soli ilgi gaidītās Latvijas piena pārstrādes nozares konsolidācijas virzienā. Paredzams, ka konsolidācija uzlabos efektivitāti, paaugstinās produktivitāti un palielinās svaigpiena iepirkumu un ražošanas apjomus, tādējādi radot skaidri saskatāmas priekšrocības patērētājiem un piensaimniekiem, kā arī Latvijas piena pārstrādes nozares konkurētspējas uzlabošanai citu Ziemeļeiropas piena joslas valstu vidū, kuras arī ražo un pārstrādā pienu,” piebilst Rīgas piensaimnieka valdes priekšsēdētājs Neeme Jogi.

 

Par Meridian Capital

Meridian Capital ir starptautiska privātā kapitāla investīciju grupa, kas jau ir veikusi vairākas investīcijas piena pārstrādes uzņēmumos Krievijā un Baltijas valstīs un ir investējusi arī citos uzņēmumos. Meridian Capital finansēja Unimilk izveidi, kļūstot par Krievijas otro lielāko piena pārstrādes uzņēmumu. Vēlāk uzņēmums apvienojās ar Danone svaigo piena produktu nodaļu Krievijā, tādējādi kļūstot par vadošo piena pārstrādes uzņēmumu NVS reģionā. Šobrīd Meridian Capital un tā partneriem pieder ievērojama daļa mazākuma akciju kopuzņēmumā Danone-Unimilk. Pašlaik Meridian Capital atbalsta Food Union paplašināšanos Baltijas un citās NVS valstīs.

 

Par Food Union

Food Union ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums un viens no vadošajiem pārtikas un dzērienu ražotājiem Latvijā, kā arī vadošais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs. Food Union zīmols apvieno divus lielākos piena pārstrādes uzņēmumus Latvijā — AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens, kā arī lielāko saldējuma ražotāju Igaunijā — AS Premia Foods.

Saskaņā ar provizorisko informāciju Food Union apgrozījums Baltijā 2014. gadā sasniedza 175 miljonus eiro. Uzņēmumā Food Union šobrīd strādā vairāk nekā 800 darbinieku.

Food Union darbība atbilst visaugstākajiem pārtikas drošības un kvalitātes standartiem. Uzņēmuma ražotnes ir saņēmušas ISO 9001, ISO 14000 un ISO 22000, FSSC 22000, kā arī Ķīnas pārtikas drošības pārvaldības sistēmas HACCP sertifikātus.

 

Par Rīgas piensaimnieku

Rīgas piensaimnieks ir viens no vadošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums koncentrējas uz augstas kvalitātes svaigu zīmolu produktu ražošanu ar augstu pievienoto vērtību. Uzņēmuma produkciju Baltijas tirgū atpazīst ar zīmoliem Kārums un Dzintars. 2014.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 33 miljonus EUR un eksportēja produktus uz vairāk nekā 15 valstīm visā pasaulē.

13.12.2018 12:00

Izdota rokasgrāmata par koši pelēko latvieti – iepazīsim paši sevi!

Grāmata “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības”, kuru sastādījis, skaidrojis un komentējis Ilmārs Šlāpins, ir stāsts par mums pašiem jeb rokasgrāmata par koši pelēko latvieti. Tā tapusi sieriņa Kārums virsvadībā, apkopojot tipisko latviešu spilgtākās īpatnības – vērojot viņus, izzinot domas, klausoties izteikumus, – tādā veidā atklājot patieso simtgades latviešu tēlu.

Lasīt vairāk
12.12.2018 13:00

“RASĒNS” KLĀSTAM PIEVIENOJAS DIVI JAUNI JOGURTI AR KONFEKTĒM

Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union ir paplašinājis bērnu iecienītā zīmola Rasēns produktu klāstu ar diviem jauniem jogurtiemTie ir pieejami ar vaniļas un zemeņu-banānu garšu, un tos papildina piena šokolādes konfektes cukura glazūrā.

Lasīt vairāk
29.11.2018 17:24

Rīgas Piena Kombināts īsteno pētījumu par jaunu saldējuma produktu izstrādi

AS „Rīgas Piena Kombināts” īsteno individuālo pētījumu numurs 1.2.1.1/16/A/004 “Jaunu saldējuma produktu izstrāde” Latvijas pārtikas kompetences centra (turpmāk - LPKC) projekta  ietvaros.

Lasīt vairāk
Vairāk jaunumu

Mediju kontaktpersona

Ērika Kirsone-Kriviņa 

As "Rīgas piena kombināts" sabiedrisko attiecību konsultante

erika.kirsone-krivina@mmacomms.lv

+371 26390540